Tomasz Gollob mistrzem świata

Bydgoszczanin Tomasz Gollob, po zwycięstwie w sobotnim Grand Prix Włoch zapewnił sobie tytuł indywidualnego mistrza świata. To pierwsze złoto Polaka od 1973 roku!

Wychowanek bydgoskiej Polonii, a obecnie zawodnik Stal Gorzów Wielkopolski, ma w swoim dorobku siedem medali Indywidualnych Mistrzostw Świata – złoty, dwa srebrne i cztery brązowe. Pięciokrotnie zdobywał złote medale w Drużynowych Mistrzostwach Świata. Czterokrotnie stawał też na drugim miejscu podium tych zawodów. Jest też wielokrotnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W sobotę (25 września) Tomasz Gollob jako drugi Polak w historii został indywidualnym mistrzem świata (w 1973 roku złoto wywalczył Jerzy Szczekiel). Bydgoszczanin zapewnił sobie złoty medal po wygranej w przedostatnim turnieju tegorocznego cyklu Grand Prix, które odbyło się we włoskim Terenzano. Tomasz Gollob zdobył 22 punkty i wygrał sześć z siedmiu biegów.