Jak na rowery, to do Inowrocławia!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Rowerowy Inowrocław ponownie wyróżniony!

Nowe odcinki ścieżek rowerowych, miejsca postojowe, oznakowanie tras rekreacyjnych, nowo otwarte wypożyczalnie rowerów, imprezy dedykowane miłośnikom dwóch kółek organizowane
w Inowrocławiu – to wszystko składa się na wyróżnienie, które nasze miasto otrzymało w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”.

 

Komisja konkursowa VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przyznała naszemu miastu wyróżnienie w kategorii gminy miejskie od 30 do 100 tys. mieszkańców.

- Inowrocław po raz kolejny pojawia się na arenie ogólnopolskiej. Ponownie udowadniamy, że nasze miasto nie tylko posiada piękne uzdrowisko, ale także jest świetnie przygotowane na turystykę rowerową, której popularność z roku na rok rośnie. W Inowrocławiu gościmy  grupy miłośników dwóch kółek z całego kraju – mówi Adriana Herrmann, dyrektor biura Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Oprócz oficjalnego wyróżnienia, nagrodą będzie promocja Inowrocławia podczasVIII Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo na specjalnie przygotowanym stoisku Rowerem przez Polskę. Wręczenie certyfikatów i wyróżnień odbędzie się 21 września podczas Uroczystej Gali targów rowerowych.

- Warto wspomnieć, że Inowrocław w 2016 roku również otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom”. Cały czas walczymy o certyfikat – dodaje Adriana Herrmann.

 

W jury konkursu zasiedli:

1. Ministerstwo Sportu i Turystyki - Katarzyna Podhorodecka

2. Polska Organizacja Turystyczna – Wojciech Norkowski

3. Związek Powiatów Polskich – Rudolf Borusewicz

4. TrybEco S.A – Jakub Koźba

5. Regatta Polska – Kamila Gruszka

6. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - Jolanta Śledzińska